Adıyaman
+19°C

Yük.: +20°

Düş.: +10°

Cu, 27.05.2016

Üye Başarı Hikayeleri


12

Sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

Teşekkür ederim.Bendeniz Mustafa Bozkurt,Adıyamanlı iş adamıyım.03.02.1949 yılında Besni de doğdum.Eğitim hayatımı Adıyaman'da tamamladım.2003 yılına kadar Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Adıyaman Bölge Müdürlüğünde ustabaşı olarak çalıştım.12.07.2004 tarihinde Adıyaman Organize Sanayi Bölgesinde Bozgün Müteahhitlik Ltd.Şti. firmasını kurduk,firmamızda konteyner imalatı yapıyoruz.

-İşletmenizin kuruluş hikayesinden bahseder misiniz?

Adıyaman Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer aldığından Irak,Suriye kısaca Ortadoğu pazarı bir fırsatı barındırıyordu.2004 yılında Irak ve çevresine konteyner gönderdiğimizde bu talebin uzun yıllar bu bölgede artarak devam edeceğini gördük.TPAO da çalıştığım yıllarda bir gün kendi işimi kurabilmeyi hayal ettim.Zaten geliştirdiğim bir felsefe var ''Gerçeklerin hayallerini şekillendirir'' biz gerçeklerden yola çıkarak hayalimize varmaya çalıştık.Elindekiyle yetinebilmeyi usta-çırak ilişkileriyle öğrendik.

-Sektörünüzün zor yönleri nelerdir?sektöre girmeyi düşünen girişimci adaylarına önerileriniz nelerdir?

Sektör bölgesel açıdan daralmaya doğru gidiyor.Gaziantep ve Şanlıurfa da çok sayıda firma pazara ortak oldu.Farklı çizgilerde,farklı tasarımlarda üretim yapmaya doğru gidiyor iş.Girişimcilerin dünyadaki trendi çok yakından takip etmesi gerekmektedir.Son yıllarda Ortadoğu da yaşanan üzücü hadiseler beraberinde bu pazarı da büyüttü,şekillendirdi.

-İşletmenizin en önemli başarısı nedir?

Azim,samimiyet ve de sabır bireylerin,firmaların olmazsa olmazıdır.Bizim başarı anlayışımızın temelini bu slogan oluşturur.Dün gibi hatırlıyorum firmayı ilk kurduğumuzda 'yapamazsınız,satamazsınız' dediler ama şükürler olsun bugünleri gördük.Durmadan çalışmayı,bardağın dolu tarafını görmeyi kendimize ilke edindik.

-Geleceğe yönelik hedefleriniz nelerdir?Ülke ve bölge ekonomisinin gidişatı hakkında bir şeyler söylemek ister misiniz?

Ülke ve bölge olarak zor günlerden geçiyoruz.Her kışın bir baharı var gelecekten oldukça ümitliyim.Orta doğu,Türki Cumhuriyetler,Kafkasya ve Avrupa açık pazar konumunda buralara yönelik satış hamleleri geliştirip ürünlerimizi satmayı planlıyoruz.İhracat önemli,şu an da Orta doğu da pazarımız var inşallah gelecekte birçok yerde olmayı hedefliyoruz.

Okunma Sayısı: 2108

Üyelerimiz