Adıyaman
+19°C

Yük.: +20°

Düş.: +10°

Cu, 27.05.2016

Haberler


28

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Kahta Organize Sanayi Bölgesinde açılan Karahanlı Tekstilin açılışına katıldı.

İşadamı Osman Karahan tarafından Kâhta Organize Sanayi Bölgesinde açılan Karahanlı Tekstilin açılışına Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Emniyet Müdürü Metin Alper, ATSO Başkanı Mustafa Uslu, Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürü Hacı Daştan ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Adıyaman’ın teşvikte 6. Bölgede olmasının avantajlarını gördüklerini belirterek tesisin Kahta’ya hayırlı uğurlu olmasını dileyerek işletme sahiplerine teşekkür etti.

ATSO Başkanı Mustafa Uslu ise Kahta OSB’nin ilerleyen süreçte daha da gelişeceğine vurgu yaparak istihdama sağladığı katkılar nedeniyle firma sahibi Osman Karahan’a teşekkür ederek bu tür tesislerin sayısının artmasını temenni etti.

İşletmenin günlük üretim kapasitesi hakkında bilgi veren firma sahibi Osman Karahan, “Genel olarak Emniyet Genel Müdürlüğü ve Milli Savunma Bakanlığının düzenlemiş olduğu ihaleleri alarak, talep edilen nitelikte tekstil ürünlerinin dikimini yapıyoruz. Şu anda yaklaşık 200 çalışanımızla Polis ve Bekçi kıyafetlerinin dikimini yapıyoruz” dedi.

Dualar edilmesinin ardından protokol tesisin kurdelesini kesti. Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Emniyet Müdürü Metin Alper ve ATSO Başkanı Mustafa Uslu işletmenin üretim bantları, günlük üretim kapasitesi ve üretim aşamaları hakkında firma sahibi Osman Karahan’dan bilgi aldı.

Kahta Organize Sanayi Bölgesinde 3 bin m2 kapalı alanı ile hizmete açılan Karahan Tekstil, Emniyet Genel Müdürlüğünün parke ihalesini alarak, Polis ve Bekçi üniformalarını dikiyor.

Okunma Sayısı: 890
resim
Yazdır