Adıyaman
+19°C

Yük.: +20°

Düş.: +10°

Cu, 27.05.2016

Haberler


09

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin desteğiyle, ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet yardımında bulundu.

Hürriyet İlköğretim Okulunda başlayan kıyafet yardımı Adıyaman Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz tarafından gerçekleştirildi.

Kıyafet dağıtım töreninde Başkan Mustafa Uslu ile Müdür Ahmet Alagöz, kendi elleriyle öğrencilere tek tek kıyafetlerini verdi. Yapılan yardımlarla alakalı olarak konuşan Başkan Mustafa Uslu, "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin desteğiyle geleneksel hale getirdiğimiz her yıl okullarımızın açılışında kıyı mahallelerde maddi durumu zayıf olan mahallelerde TOBB’unda desteğiyle bizim de katkı koyarak her sene bu çocuklarımızı giydiriyoruz. Kendi imkanlarımız ölçüsünde yardımlarımız devam ediyoruz. Bugün de kıyafetlerimizi dağıtmak için 23 Nisan İlköğretim Okulundayız. Biliyorsunuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği eğitime özellikle önem veren saygın bir kuruluşumuzdur. Gerek okullar olsun, gerek sosyal aktiviteler olsun hemen hemen okulu olmayan ilimiz yoktur. Hatta Adıyaman’da, TOBB’un iki tane okulu vardır. Ben buradan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ülkemizin en saygın sivil toplum örgütünün bu tür sosyal aktivitelere önem vermesi bizim de oraya bağlı olmamız bizleri hakikatten çok mutlu ediyor. İmkânlarımız ölçüsünde ne kadar gücümüz yeterse bizler bu yıl burs vermeyi de düşünüyoruz. İmkanlar ölçüsünde yapılan yatırım insanlara yapılan yatırımdır. Bizlerde elimizdeki imkanlar çerçevesinde birkaç kişi de olsa burs vermeyi düşünüyoruz. Ben buradan Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

İhtiyaç sahibi öğrencilere kışın gelmesiyle yapılan yardımlardan dolayı teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, “Hürriyet ilkokuluna, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu ile geldik. 800 öğrencimize ihtiyacı olan okulları tespit ettik. Öğrencilerimize dağıtımını gerçekleştirdik.  Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu ve ekibine teşekkür ederim. Bu tür hayırlı işlerin devam etmesini bekliyoruz. Soğukların başlayacağı bir dönem de güzel bir çalışmaydı. Bu tür faaliyetlerin artarak biz devam etmesini bekliyoruz. Önümüzdeki dönem de Başkan Uslu, bot dağıtacağını düşünüyorum. 800 bot talep ediyoruz. Bu arada 154 bin öğrencimiz var. Bu öğrencilerimiz arasında ihtiyaç sahibi öğrencileri belirledik. İyi bir eğitim öğretim yılı diliyorum” dedi.

Okunma Sayısı: 515
resim