Adıyaman
+19°C

Yük.: +20°

Düş.: +10°

Cu, 27.05.2016

Haberler

Adıyaman 3'üncü Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

  • 18.01.2019
  • adiyamantso

Adıyaman'da düzenlenen ve 90 firmanın katıldığı ve 8 gün açık kalacak olan Adıyaman 3'üncü Gıda, Yöresel Ürünler, Hediyelik Eşya ve El Sanatları Fuarın açılışına Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Başkan Yardımcıları Mehmet Emin Güleş ve Ahmet Metin Günay, Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat ile Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürü Adil Alan, AK Parti Merkez ilçe Başkanı Mustafa Alkayış ve vatandaşlar katıldı.

"ORTA DOĞU FUARLARI YAPMAK İÇİN ŞUAN GİRİŞİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR"

Açılış konuşmaların ardından kürsüye çıkan Medya Trend Fuar ve Organizasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gül," Gıda, Yöresel Ürünler, Hediyelik Eşya ve El Sanatları Fuarı ilk fuarı Adıyaman'da start aldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde yayımlanan ilk fuar 2019'un ilk fuarı Adıyaman'da start aldı. Çok güzel bir organizasyon olarak Adıyaman'da start verdik ve şuanda 97 firmamız bunun 85'i Türkiye genelinde bu fuarımız gittikçe kapsamını genişletiyor küçük bir fuarla başladık gittikçe firma sayımız artıyor. Artık sadece Adıyaman merkezden değil çevre ilçeler ve çevre illerden fuarımızı ziyarete geliyorlar. Bir marka fuarı haline geldi Adıyaman inşallah bundan sonraki süreçte ulusal değil de uluslararası fuar yapmak için biz Trend Fuar ve Organizasyon olarak başvurularımızı yaptık. Odalar ve Borsalar Birliğine uluslar arası fuar yapmak için inşallah 2019'un ortalarında da uluslararası fuarlar yapacağız. Orta Doğu fuarları yapmak için şuan girişimlerimiz devam ediyor. Bizim amacımız bundan sonra uluslararası fuarlar düzenlemek. Adıyaman'ın gelişmesi ve kalkınması amacıyla elimizden gelen bütün gayreti sarf ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz" dedi.

"İLK FUAR DÜZENLEDİĞİMİZDE SOKAK ORTASINDA DÜZENLİYORDUK"

Daha sonra kürsüye çıkan Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürü Adil Alan, "Bugün gerçekten çok mutluyuz. Adıyaman'a tarım konusunda baktığımızda Türkiye'nin birinciliğine yükseldiği gibi fuar konusunda da artık birinciliğe mücadele edecektir. Medya Trend bunu sağlamaya başladı. İlk fuar düzenlediğimizde sokak ortasında düzenliyorduk. Hiç bir şeyimiz yoktu ve kendi yatırımcılarımızı çağırarak burada fuar düzenliyorduk. Güzel bir fuar alanına kavuşmuş olduk. Bizde bundan sonraki süreçte hem yerli hemde milli ürünlerimizi ülkemizde uluslar arası tanıtabilmek için bu fuarları çok önemsiyoruz. Ben bu fuarlar olduğu zaman bademe değinmeden geçmek istemiyorum. Adıyaman artık Türkiye'de bademde birinci sıraya yükseldi. Yine nara baktığımız zaman aynı şekilde bu konuda emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum."

-"KOOPERATİFİN ORADA TOZ TOPRAK İÇİNDE ADIYAMAN'DA BİR FUAR YAPILMIŞTI"

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu ise şunları söyledi:

"Bugün Adıyaman'da yine geleneksel hale getirdiğimiz fuarımızın açılışını yapıyoruz. Öncelikle yöremize ilimize Adıyaman'ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ben hatırlıyorum kooperatifin orada toz toprak içinde Adıyaman'da bir fuar yapılmıştı. Bugün Allah'a şükür öyle bir mekanda kapalı mekanda fuar düzenleniyor olmamız yine Adıyaman'ımız için önemli bir gelişme bu ürettiklerimizi dünyaya satacağız ve sattığımız ürünlerle hem katma değer üreteceğiz hem de cari açığın önüne geçmiş olacağız. Hiçbir şey kendiliğinden oluşmuyor her şey zaman içerisinde adım adım, sürdürüle bilir bir kalkındırma diyoruz buna. Ben fuarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum"

Son olarak kürsüye çıkan Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise şunları söyledi:

"Ulusal ve uluslararası boyutlara taşınır inşallah Medya Trend güveniyoruz. Mustafa bey ve Ayşe hanım sırt sırta vererek bu günlere geldiler. Bundan sonraki fuarlarda ise başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ve açılışın ardından programa katılanlar fuar alanınıza gezerek stantları incelediler.

Adıyaman 3'üncü Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı
Adıyaman 3'üncü Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı
Adıyaman 3'üncü Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı
Adıyaman 3'üncü Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı
Adıyaman 3'üncü Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı
Adıyaman 3'üncü Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı