Adıyaman
+19°C

Yük.: +20°

Düş.: +10°

Cu, 27.05.2016

Haberler

ATSO’dan Üyelerine ‘Liderlik’ Eğitimi

  • 04.04.2019
  • adiyamantso

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ve çalışanlarının katılımı ve Eğitmen Kübra Öztürk Sever’in anlatımlarıyla “Etkin Liderlik” eğitimi gerçekleştirildi.

ATSO meclis üyeleri ve üyelerin katılımıyla gerçekleştirilen eğitimde Kübra Öztürk Sever, sunumunda ‘Liderlik nedir?, Lider Kimdir, Liderin Özellikleri nelerdir, Yönetici Kimdir?, Yöneticinin özellikleri nelerdir?, Lider ve yönetici arasındaki farklar nelerdir?, Liderlik öğrenilir mi? konu başlıkları hakkında örnekler ve slayt eşliğinde sunum yaptı.

Sever; “Lider Çalışanlarını ortak hedefler doğrultusunda bir araya getirerek takım ruhunu oluşturan, hem kendisinin hem işyerinin ve hem de çalışanlarının sürekli gelişimini destekleyen, çalışan başarısının en iyi sonuca yönlendiren;  ileri görüş sahibi, etrafındaki kişileri etkileyip iyileşmeye motive edebilen, azimli, insan ilişkileri konusunda duyarlı ve becerikli, kurallara uymaktan ziyade herkesin uyabileceği kurallar koymak konusunda doğal yeteneği bulunan kimsedir. Yönetici ise bu dengenin korunmasını sağlar. Dengeyi korumak ve bu dengeyi yönetmek yöneticinin görevidir” dedi.

ATSO’dan Üyelerine ‘Liderlik’ Eğitimi
ATSO’dan Üyelerine ‘Liderlik’ Eğitimi
ATSO’dan Üyelerine ‘Liderlik’ Eğitimi