Adıyaman
+19°C

Yük.: +20°

Düş.: +10°

Cu, 27.05.2016

Haberler


22

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 99. yıl dönümü ve "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Uslu, yayınladığı mesajda 23 Nisan'ın önemine ve içerdiği anlama değinerek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının milletimiz açısından bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

99 yıl önce bugün açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin; Türk milletiyle, millet iradesiyle aldığı kararlar ve attığı önemli adımlarla "Kurtuluş"un mihenk taşı olduğunu vurgulayan Uslu, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” anlayışıyla hareket eden bu millet kendi kaderini, kendi geleceğini, kendi iradesiyle tayin etmiş, Cumhuriyet'in temellerini bugün atmıştır” dedi

Dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayramın "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" olduğunun da altını çizen Uslu, “Her bir çocuk ülkemizin parlak geleceğinin, refahının teminatı… Bugünün çocukları yarının bilim insanları, öğretmenleri, mühendisleri, vekilleri…” ifadelerini kullandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz." veciz sözlerini hatırlatan Uslu, “Bugünün yöneticileri olarak yarının çocuklarına borcumuz var. Bütün amacımız ve hedefimiz çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakmak, kendilerini geliştirebilecekleri, mutlu olabilecekleri bir ortam sağlamak… Gelişen ve değişen dünyaya uyum sağlayan çocuklarımızla muasır medeniyetler seviyesine ulaşacağız. Iskaladığımız, geriden takip ettiğimiz birçok yeniliği gözleri ışık saçan çocuklarımızla, gençlerimizle artık bizler üretecek, bizler icat edeceğiz. Bu ülkenin parlak zekâlı çocuklarına inancımız tamdır." şeklinde konuştu.

TBMM'nin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere TBMM'nin kuruluşunda yer alan, emeği geçenleri rahmet ve minnetle anan Uslu, “En değerli varlığımız olan çocuklarımızın bayramını kutluyor, bu güzel vesile ile tüm dünya çocuklarına sağlık, mutluluk, barış ve kardeşlik dolu günler diliyoruz” dedi.

Okunma Sayısı: 869
resim