Sayfa Yükleniyor

ATSO MECLİS BAŞKANI BEREKET’İN BAYRAM KUTLAMA MESAJI

Adiyaman Ticaret ve Sanayi Odası
29 Nisan 2022

ATSO MECLİS BAŞKANI BEREKET’İN BAYRAM KUTLAMA MESAJI

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Abdulgani Bereket, “Ramazan Bayramı”nı yazılı bir mesaj yayımlayarak kutladı.

Ramazan Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımlayan ATSO Meclis Başkanı Abdulgani Bereket, bayramları bayram yapanın birlik ve beraberlik anlayışı olduğunu, bu özel günlerde mutluluk ve güzelliklerin paylaşıldığını; yardımlaşma ve dayanışmanın öne çıktığını vurguladı.

Ramazan Bayramı’nın huzur ve kardeşliğe vesile olması temennisinde bulunan Bereket, “Oruç, ibadet, birlik ve beraberlik içerisinde geçirdiğimiz mübarek Ramazan ayının sonunda Ramazan Bayramı’na kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek şöyle devam etti: “Kavga yerine sarılıp kucaklaşmayı, ayrılık yerine birlik ve beraberliği emreden bir kültürden gelen insanlar olarak biliyoruz ki bayramlar; iyiliklerin kötülüğü, barışın savaşı, doğrunun yanlışı, sevginin nefreti yeneceğine olan inancın kutlamasıdır. Yine bayramlar; yapılan hataların affedilmesi, kırılan kalplerin onarılması hayatımızda daha çok barış, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda derince düşünmemiz için çok nadide günlerdir. Yardımlaşma ve dayanışma anlayışının getirdiği güç birliğinin ve güzelliğin daima farkında olmalıyız. Toplumları güçlü kılan, fertlerini bir arada tutan bağların sağlamlığıdır. Bağların sağlam olması ise kuşkusuz insanların birbirine karşı hoşgörü içerisinde olması, birbirini sevmekten asla vazgeçmemesidir. En büyük zenginlik sevgidir. Dünyadaki yaşanan tüm sorunlar tüm zorluklar ancak birlik ve beraberlik içerisinde ve sevgiyle kenetlenerek aşılabilir. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu Bayramı da dayanışma ruhumuzu, kardeşlik bağlarımızı pekiştirecek bir fırsat olarak görmeliyiz. Barışı ne kadar çoğaltabilir ve hayata yayabilirsek, dünya o kadar güzelleşecektir. Tüm insanlığın huzur ve barış içerisinde, sevgiyle yaşadığı bir dünya dileğiyle hemşehrilerimizin ve milletimizin Ramazan Bayramı’nı kutlar, hayırlara ve güzelliklere vesile olmasını temenni ederim.”

Etiketler:Atso, Haberler