2023 DÖNEMİ YILLIK İŞLETME CETVELİ SÜRE UZATIMINA İLİŞKİN

2023 DÖNEMİ YILLIK İŞLETME CETVELİ SÜRE UZATIMINA İLİŞKİN


2023 DÖNEMİ YILLIK İŞLETME CETVELİ SÜRE UZATIMINA İLİŞKİN

Değerli Sanayicimiz,

Halihazırda depremin etkilerinin devam etmesi dikkate alınarak Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından mücbir sebep hali uzatılan Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde faaliyet gösteren sanayi işletmelerinin Yıllık İşletme Cetveli verme süreleri 31 Ağustos 2024 tarihine (saat 23.59’a) kadar uzatılmıştır.

Ayrıca Kurumlar Vergisi Beyannamesi’nde yer alan veriler içerisinde Yıllık İşletme Cetveli’nde toplanan bazı verilerin de bulunması, enflasyon muhasebesine geçiş ile uygulanması gereken enflasyon düzeltmesine ilişkin işlemlerin işletmelerde oluşturduğu iş yükü dikkate alındığında yukarıda sayılan il ve ilçelerin dışında faaliyet gösteren sanayi işletmelerinin Yıllık İşletme Cetveli verme süreleri bir defaya mahsus olmak üzere 6 Mayıs 2024 tarihine (saat 23.59’a) kadar uzatılmıştır.

Bu kapsamda https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresinden veya e-devlet kapısı üzerinden Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’ne girilerek Yıllık İşletme Cetveli’nin doldurulup “İl Müdürlüğüne Gönder” butonu kullanılarak, gönderme işleminin tamamlanması gerekmektedir. Yukarıdaki tarihlere kadar Yıllık İşletme Cetveli’ni vermeyen işletmeler hakkında 6948 sayılı Kanun’un 9’uncu maddesi gereği cezai işlem uygulanacaktır.

Destek için 09:00-17:00 saatleri arasında irtibat numarası 444 61 00 aranıp; önce 2, ardından ilgili ilin plaka numarası kodlandığında Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerimize ulaşılarak bilgi alınabilecektir. 

Sanayi Genel Müdürlüğü
SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI
(Not: Yıllık İşletme Cetvelinizi göndermiş iseniz bu duyuruyu dikkate almayınız)